čtvrtek 24. února 2011

Čím můžete dovybavit dětské kolo 3.část

Osvětlení

Pokud budete se svými dětmi jezdit na kole i po setmění nesmíte zapomenout dětské kolo vybavit i vhodným osvětlením. Můžete zvolit variantu předních i zadních blikaček, případně přední vícediodové světlo. Všechny tyto varianty šetří baterie a v případě předního vícediodového světla získáte lepší osvětlení vozovky.

Reflexní prvky

Pro lepší viditelnost v silničním provozu je dobré opatřit vašim dětem různé reflexní prvky. Především je to reflexní vesta, kterou čím dál tím častěji využávají i dospělí při jízdě na kole v běžném provozu. Vesta je pověšinou univerzální s uchycením na suché zipy, takže má delší životnost a s vaším potomkem poroste. Na dětské kolo můžete také nalepit reflexní samolepky, případně na ně připevnit reflexní pásky. Vhodné je také použití reflexního praporku, který se připevňuje ke středu zadního kola a zajišťuje tak viditelnost malého dětského kola i do výšky.

2 komentáře:

  1. For safety purposes, high visibility colors and reflective stripes are going to make you far more visible. Safety vest

    OdpovědětVymazat
  2. Když se nám narodil první syn, nevěděli jsme, které kolo pro něj vybrat. Manžel jezdí celou dobu na horském kole, používá doplňky Nexelo a náš známý vlastní e-shop cyklosvec.cz. Měli jsme tedy kliku, že v blízkém okolí máme odborníka na dětská kola. Společně jsme vybrali a dostali se pod 8 tisícikorun.

    OdpovědětVymazat